MERSEN FERRAZ A055F1D0R0-15E Fuse, Medium Voltage, 5500V, 15A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4THJ
MERSEN FERRAZ A055F1D0R0-15E Fuse, Medium Voltage, 5500V, 15A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4THJModel: A055F1D0R0-15E
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 63 kA
Ac Voltage 5500V AC
Ac/dc AC
Amps 15A
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 76.2 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 403.4 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 5500V
Speed Characteristic E Rated
Width 76.2 mm