MERSEN FERRAZ 9F60FNJ040 Fuse, Medium Voltage, 25800V, 40A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RXX
MERSEN FERRAZ 9F60FNJ040 Fuse, Medium Voltage, 25800V, 40A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RXXModel: 9F60FNJ040
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Medium Voltage Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 25 kA
Ac Voltage 25800V AC
Ac/dc AC
Amps 40A
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 76.2 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 630.2 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60cmj001.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 25800V