MERSEN FERRAZ 9F60FMH050 Fuse, Medium Voltage, 15500V, 50A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RXR
MERSEN FERRAZ 9F60FMH050 Fuse, Medium Voltage, 15500V, 50A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RXRModel: 9F60FMH050
In Stock : 8 Units
Get it by Thursday, May 21
5.00% off
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 15500V AC
Ac/dc AC
Amps 50A
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 76.2 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 479.6 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60cjh002.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 15500V