MERSEN FERRAZ 9F60FMH030 Fuse, Medium Voltage, 15500V, 30A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RXP
MERSEN FERRAZ 9F60FMH030 Fuse, Medium Voltage, 15500V, 30A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RXPModel: 9F60FMH030
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 15500V AC
Ac/dc AC
Amps 30A
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 76.2 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 479.6 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60cjh002.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 15500V