MERSEN FERRAZ 9F60FJE100 Fuse, Medium Voltage, 8250V, 100A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RXE
MERSEN FERRAZ 9F60FJE100 Fuse, Medium Voltage, 8250V, 100A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RXEModel: 9F60FJE100
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 8250V AC
Ac/dc AC
Amps 100A
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 76.2 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 403.4 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60dje001.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 8250V