MERSEN FERRAZ 9F60DJE015 Fuse, Medium Voltage, 8250V, 15A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RVK
MERSEN FERRAZ 9F60DJE015 Fuse, Medium Voltage, 8250V, 15A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RVKModel: 9F60DJE015
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 8250V AC
Ac/dc AC
Amps 15A
Body Material Epoxy
Body Style Cylindrical
Body/insulating Material Epoxy
Class Class E
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Ferrule
Dc Voltage Rating Not Rated
Diameter 50.8 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 360.2 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60dje001.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 8250V