MERSEN FERRAZ 9F60FJE020 Fuse, Medium Voltage, 8250V, 20A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RWX
MERSEN FERRAZ 9F60FJE020 Fuse, Medium Voltage, 8250V, 20A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RWXModel: 9F60FJE020
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 8250V AC
Ac/dc AC
Amps 20A
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 76.2 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 403.4 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60dje001.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 8250V