MERSEN FERRAZ 9F60FJD050 Fuse, Medium Voltage, 5500V, 50A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RWT
MERSEN FERRAZ 9F60FJD050 Fuse, Medium Voltage, 5500V, 50A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RWTModel: 9F60FJD050
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 5500V AC
Ac/dc AC
Amps 50A
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 76.2 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 403.4 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60ced001.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 5500V