MERSEN FERRAZ 9F60DNJ010 Fuse, Medium Voltage, 25800V, 10A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RWA
MERSEN FERRAZ 9F60DNJ010 Fuse, Medium Voltage, 25800V, 10A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RWAModel: 9F60DNJ010
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Medium Voltage Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 35 kA
Ac Voltage 25800V AC
Ac/dc AC
Amps 10A
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 50.8 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 588.8 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60cmj001.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 25800V