MERSEN FERRAZ 9F60DMH010 Fuse, Medium Voltage, 15500V, 10A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RVT
MERSEN FERRAZ 9F60DMH010 Fuse, Medium Voltage, 15500V, 10A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RVTModel: 9F60DMH010
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 15500V AC
Ac/dc AC
Amps 10A
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 50.8 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 436.9 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60cjh002.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 15500V