MERIT BRASS SW3416D-16 Pipe Cap, 1 in, Socket Weld, 3000 lb, 304/304L Stainless Steel, Import
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Cap |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.23 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | TW |
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- VERMONT GAGE 312128510 Thread Plug Gage, Standard, Go, M12.0-1.25 6H
- EATON LEM3400T Molded Case Circuit Breaker Accessory, 400 A, 35 Kaic At 480 V, 3 Pole, 500-2500 A
- DIXON B5102V300-A Butterfly Valve, Standard Handle, 3 Inch Size, FKM
- T&S 5SV-H-RK Hi-Flow Spray Face And Bumper Repair Kit
- OSG 3050306 Ball End Mill, 2 Flutes, 0.3 mm Milling Dia., 0.24 mm Lg Of Cut, 3.00 mm Neck Lg, WXS
- WALTER TOOLS A1263-8.2 5061198 Jobber Drill Carbide 118 Degrees A Grade
- EATON XTAE015B10RD004 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 15 A, 12 Vdc, 1No, B Frame, 45 mm, 2.4-4 A
Explore More
- KEYSHAFT
- Chemical Resistant and Disposable Sleeves
- Pneumatic Actuated Ball Valves
- Adhesive (PSA) Sanding Discs
- Communication Cables
- Soldering and Desoldering Stations
- REVCOR Propeller, 16 inch
- AKRO-MILS 30270 Akrobins Plastic Storage Bins
- DESTACO 305, 307, 309 Series Hold Down Clamps
- CONDOR Heat Resistant Gloves, Terry Cloth
- KEO Woodruff Keyseat Cutters, Shank Type, Carbide Tipped
- VULCAN HART Blower Cover
- RACO Single Gang Plaster Rings
- CHERNE Hi-Flow Poly-Lift Lines
- MERIT BRASS 3412D 304 Stainless Steel Reducing Couplings
- MERIT BRASS X187 Unions
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.