FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Service Wrench |
| Finish | Polished Chrome |
| Head Angle | 30° |
| Head Thickness | 7.9 mm |
| Head Width | 79.4 mm |
| Length | 217.4 mm |
| Material | Steel |
| Offset Angle | 30° |
| System Of Measurement | Metric |
| Wrench Opening | 46 mm |
| Wrench Type | Angled Head |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 21.74 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Product | Model | Material | Head Width | Finish | Head Angle | Wrench Type | Type | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
1236MM | Steel | 63.5 mm | Polished Chrome | 30° | Angled Head | - | €77.55 | |
![]() |
1227MM | Forged Alloy Steel | 47.6 mm | Polished Chrome | 30° | - | Thin Pattern | €61.16 | RFQ
|
![]() |
1232MM | Steel | 52.4 mm | Polished Chrome | 30° | Angled Head | - | €61.16 | RFQ
|
![]() |
1238MM | Steel | 63.5 mm | Polished Chrome | 30° | Angled Head | - | €82.50 | |
![]() |
1241MM | Steel | 66.7 mm | Polished Chrome | 30° | Angled Head | - | €92.40 | |
![]() |
1255MM | Steel | 88.9 mm | Polished Chrome | 30° | Angled Head | - | €107.25 | |
![]() |
1219MM | Steel | 42.9 mm | Polished Chrome | 30° | Angled Head | - | €55.88 | RFQ
|
Explore Products
- WEILER 12676 Knot Wire Cup Brush Threaded Arbor 6 inch
- ARGOS TECHNOLOGIES 24501-53 Pipette Tip, 10uL Capacity, Low Retention, Polypropylene
- WOODHEAD 1300480116 E11A06010M050 Double Ended Cordset, 4 Pole, Male, 22 AWG, PUR Cable, 5m
- MASTERDRIVES P30H300-2012 H Type Timing Pulley
- SHARP METAL TOOLS MILL VX 10 D32-C25-L195-Z5
- THERN WS31-28DS Wire Rope, 5/16 Inch × 28 ft., 304SS, with SS Swivel Hook and Unfinished End
- ANVIL 0830504940 1/4 X 41/2 Imp Extra Heavy Black Steel Cw Nipple
- WALTER TOOLS A1247-2.9 5060561 Jobber Length Drill Bit, 2.90 mm Size, 33 mm Flute Length, 61 mm Overall Length







