LITTELFUSE KLLU750.X Fuse, Class L, 750A, 600V AC, 8-5/8 Inch Length x 2-1/2 Inch Dia., Bolt-In Body | CY3EUT
LITTELFUSE KLLU750.X Fuse, Class L, 750A, 600V AC, 8-5/8 Inch Length x 2-1/2 Inch Dia., Bolt-In Body
Item: CY3EUTModel: KLLU750.XCross Ref: 783AV9
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Fuse
Ac Voltage Rating 600V AC
Amps 750A
Body Style Bolt In
Class L
Dc Voltage Rating 300V DC
Diameter 2 1/2"
Equivalent Brand And Series Littlefuse Kllu
Equivalent Series A4By, Kllu, Klpc, Klu, Ktu
Fuse Size 8 5/8" x 2 1/2"
Interrupt Rating 200 kA at 600V AC