LITTELFUSE KLLU1800X Fuse, Class L, 1800A, 600V AC, 10-3/4 Inch Length x 3-1/2 Inch Dia., Bolt-In Body | CY3EUH
LITTELFUSE KLLU1800X Fuse, Class L, 1800A, 600V AC, 10-3/4 Inch Length x 3-1/2 Inch Dia., Bolt-In Body
Item: CY3EUHModel: KLLU1800XCross Ref: 783AW8
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Fuse
Ac Voltage Rating 600V AC
Amps 1800A
Body Style Bolt In
Class L
Dc Voltage Rating 300V DC
Diameter 3 1/2"
Equivalent Brand And Series Littlefuse Kllu
Equivalent Series A4By, Kllu, Klpc, Klu, Ktu
Fuse Size 10 3/4 x 3 1/2"
Interrupt Rating 200 kA at 600V AC