KUNKLE 6010GFM01AAM0100 Safety Relief Valve 1-1/4 Inch x 1-1/2 Inch
Item: AG2LCVModel: 6010GFM01AAM0100Cross Ref: 31LD40
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Disc Material Brass
Factory Set Pressure 100 psi
Inlet Type MNPT
Operating Pressure Range 18 psi to 264 psi
Overall Width 2 3/8"
Pressure Rating 3 psi to 250 psi
Pressure Setting Range 3 psi to 250 psi