KRUEGER HS1GG-2-76 Therma Level Gauge, 2 Inch NPT Opening, 76 Inch Depth, Solid Glass Calibration
Get it by Friday, May 22
| Connection Type | MNPT |
| Depth | 76" |
| Material | Stainless Steel |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 10.16 |
| Ship length (cm) | 142.24 |
| Ship width (cm) | 20.32 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- INGERSOLL-RAND 231HA-2 Air Impact Wrench 1/2 Inch Drive 8000 Rpm
- OSG 1400112708 Thread Forming Tap, #6-40 Thread Size, 3/8 Inch Thread Lg, TiCN, H8, Semi-Bottoming
- CAROL C1176A.41.01 U Coaxial Cable 13 AWG
- BROWNING 2351351 BX32 V-Belt, Notched, 98% Efficient, EPDM, Gripnotch, 35 in OAL, -60 to 250 Deg F Temp Range, BX Section Size
- USA SEALING BULK-FG-178 SBR Flange Gasket, 5-1/4 Inch Outside Diameter, Red
- APPLETON ELECTRIC LL250
Explore More
- KEYSHAFT
- Internal Rotary Broaches
- Straight Blade Plugs
- Wireways and Cable Tray
- Multimeter Accessories
- Load-Rated Piano Hinges
- ANSELL 11-947 Hyflex Durable Cut Resistant Gloves With Enhanced Grip
- CONDOR Knit Gloves, Full Finger, Uncoated, 7 Gauge, White
- DWYER INSTRUMENTS 1211 Series Slack Tube Manometers
- MUELLER INDUSTRIES 782CS-N Y Strainers
- ANVIL 2153 Series Socket Weld Cross Fittings, Forged Steel
- E JAMES & CO Rubber Strip, Oil Resistant, 60A