KRUEGER HS1-1.5-116 Therma Level Gauge, 1.5 Inch NPT Opening, 116 Inch Depth, Stainless Steel
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Therma Level Gauge |
| Connection Type | MNPT |
| Depth | 116" |
| Material | Stainless Steel |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.35 |
| Ship height (cm) | 10.16 |
| Ship length (cm) | 147.32 |
| Ship width (cm) | 20.32 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- TITAN FASTENERS DMA66016
- STRANCO INC DWR-2-D-5 Letter Label D White
- SUPER-STRUT A7161/4 Snap Guard Cushioned Clamp, Gold Galvanized Finish, Standard Type, Steel
- APPLETON ELECTRIC AEPL5GL Pilot Light, Green, 600V
Explore More
- KEYSHAFT
- Class D - Milk Bottle - Fuses
- Hydraulic Hose Adapters and Plugs
- Logistics Straps
- CFL Ballasts
- Floor Mats
- HELICOIL High Spiral Flute Bottoming Taps, UNF, 3B
- OIL SAFE Premium Pump Quick Connect Kits
- CONDOR High-Visibility Vest, Mesh Polyester, X Stripe Pattern, Single, Lime
- DAYTON Miniature Prewired Limit Switch
- ANVIL Swivel Loop Hangers
- ADVANTECH Testing Pan Covers
- BALDOR / DODGE 3V Narrow V Belts
- AMETEK LAMB Brushed Motors, 5.1 Frame Size, 230V, Thru-Flow, 1 Stage