KABELSCHLEPP MC1250-12.00-RS-220-3V5 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 13.57in L5 Feet | AD8XNA 4NGN4
KABELSCHLEPP MC1250-12.00-RS-220-3V5 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 13.57in L5 Feet
Item: AD8XNAModel: MC1250-12.00-RS-220-3V5Cross Ref: 4NGN4
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 13 3/5"
Bend Radius 8.66"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Plastic
Cavity Height 3.7"
Cavity Width 12"
Includes No Bracket Included
Length 60"
Link To Link Pitch 4.9"
Loop Height 21.1"
Loop Length 37.09"
Max. Cable Dia. 2 1/5"
Maximum Cable Diameter 2.24"
Mounting Brackets Included No
Mounting Hole Dia. 0.43"
Number Of Channels 4
Number Of Links 13
Outside Height 3.8"