KABELSCHLEPP MC1250-12.00-RS-220-3V1 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 13.57in L1 Feet | AD8XLN 4NGH6
KABELSCHLEPP MC1250-12.00-RS-220-3V1 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 13.57in L1 Feet
Item: AD8XLNModel: MC1250-12.00-RS-220-3V1Cross Ref: 4NGH6
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 13 3/5"
Bend Radius 8.66"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Plastic
Cavity Height 3.7"
Cavity Width 12"
Color Black
Crossbar Material Aluminum
Crossbar Opening Design Opens Inside And Outside
Crossbar Style Hinged Snap On
For Carrier Outside Height 3.78"
For Carrier Outside Width 13.77"
For Use With 2Atp1
Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar
Height 3 4/5"
Includes No Bracket Included
Length 12"
Link To Link Pitch 4.9"
Loop Height 21.1"
Loop Length 37.09"
Max. Cable Dia. 2 1/5"
Maximum Cable Diameter 2.24"
Mounting Brackets Included No
Mounting Hole Dia. 0.43"
Number Of Channels 4
Number Of Links 3
Outside Height 3.8"