KABELSCHLEPP MC0950-10.00-RS-200-3V5 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 11.34in L5 Feet | AD8XMQ 4NGL4
KABELSCHLEPP MC0950-10.00-RS-200-3V5 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 11.34in L5 Feet
Item: AD8XMQModel: MC0950-10.00-RS-200-3V5Cross Ref: 4NGL4
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 11 1/2"
Bend Radius 7.87"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Plastic
Cavity Height 2.28"
Cavity Width 10"
Features Dirt-Resistant, Encapsulated
For Carrier Outside Height 3.15"
For Carrier Outside Width 11.34"
Includes No Bracket Included
Length 60"
Link To Link Pitch 3.7"
Loop Height 18.9"
Loop Length 32.24"
Max. Cable Dia. 0.1"
Maximum Cable Diameter 0.07"
Mounting Brackets Included No
Mounting Hole Dia. 0.31"
Number Of Channels 4
Number Of Links 17
Outside Height 3.2"