KABELSCHLEPP MC0950-10.00-RS-200-3V1 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 11.34in L1 Feet | AD8XLD 4NGG6
KABELSCHLEPP MC0950-10.00-RS-200-3V1 Varitrak Mc Open Nylon/aluminium W 11.34in L1 Feet
Item: AD8XLDModel: MC0950-10.00-RS-200-3V1Cross Ref: 4NGG6
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 11 1/2"
Bend Radius 7.87"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Plastic
Cavity Height 2.28"
Cavity Width 10"
Features Dirt-Resistant, Encapsulated
For Carrier Outside Height 3.15"
For Carrier Outside Width 11.34"
Includes No Bracket Included
Length 12"
Link To Link Pitch 3.7"
Loop Height 18.9"
Loop Length 32.24"
Max. Cable Dia. 0.1"
Maximum Cable Diameter 0.07"
Mounting Brackets Included No
Mounting Hole Dia. 0.31"
Number Of Channels 4
Number Of Links 4
Outside Height 3.2"