JOMAR VALVE 600-02DSBL BFV-Lug BUNA-N Resilient Seated Butterfly Valve, Lug Style, 2 Inch Size
Product Specifications:
| Item | Butterfly Valve |
| Body Material | Stainless Steel |
| Handle Type | Lever |
| Size | 2" |
Product Variants
| Model | Handle Type | Size | Seal Material | Body Material | Seat Material | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 600-02DSEL | Lever | 2" | EPDM | Stainless Steel | - | €93.93 | RFQ
| 600-02DSPL | Lever | 2" | - | Stainless Steel | PTFE | €122.40 | RFQ
| 600-02DSVL | Lever | 2" | Viton | Stainless Steel | - | €183.12 | RFQ
| 600-03DSBL | Lever | 3" | - | Stainless Steel | - | €129.47 | RFQ
| 600-03DSEL | Lever | 3" | EPDM | Stainless Steel | - | €298.52 | RFQ
| 600-03DSPL | Lever | 3" | - | Stainless Steel | PTFE | €181.25 | RFQ
| 600-03DSVL | Lever | 3" | Viton | Stainless Steel | - | €281.02 | RFQ
Explore Products
- KERN AND SOHN OKN 177 Metallurgical Microscope, Trinocular
- GROVE GEAR K8873485.00 Hollow Bore Output Worm Gear Reducer
- WINTERS INSTRUMENTS PSQ15799B 3A 2.5 Inch, Dial 1.5 Inch, Bkseal, 30/0/60 Psi/Bar
- DESTACO DPP-28M-50 Parallel Gripper
- DAYTON EW-66 Rectifier 125V 15A
- FEBCO FRK 825YD-CK1 3 905087 First Check Assembly Kit, 3 Inch Size
- BUSSMANN KAC-125 Semiconductor Fuse, 125 Amp, 600 VAC, Bolt-On Body, 5-9/64 Inch Lg, 1-1/2 Inch Dia.