IGUS A-AWUI-16-250 Supported Shaft, Hard-Anodized Aluminum, 1 Inch Dia., 250mm Length
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Shaft |
| Product Datasheet | igus-a-awi-04-1000.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.56 |
| HS code | 760410 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Explore Products
- ACROVYN SCR80MCAP933N End Cap, Mission White, 1-3/8 x 8 x 5/64 Inch Size
- ELDON JAMES RL5-4PVDF Reduction Elbow, 5/16 x 1/4 Inch Size, Gray Kynar 740
- APOLLO VALVES 3R88546A Actuator, 50 Hz, 220 Vac
- VOLKEL 55626 Round Die, HSSE-VAP DIN 5158, G (BSP) 1 Inch x 11 Size
- KIPP K0122.92062X15 Adjustable Handle, Teardrop, Zinc, M6 Thread Size, 15 mm Stud Length
- WIHA TOOLS 36541 WIHA 36541
Explore More
- KEYSHAFT
- Safety Training and Reference Materials
- Plastic Square Rods
- Impeller Pumps
- Power Conditioners
- Grippers And Accessories
- VIEGA PROPRESS 316 Stainless Steel Inline Ball Valve, Press x Press
- GEMTOR Pompier Ladder/Escape Belts
- CONDOR Chemical Resistant Gloves, 15 Mil Thick, Diamond, Green
- KUSHLAN PRODUCTS Pedestal Cement Mixer
- VIEGA PROPRESS Reducers, Bronze, Press x FTG, EPDM Seal
- SIEMENS Padlocking Device
- POSI LOCK Jaw
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 Nipples, 1/8 Inch Diameter, Threaded One End
- KM SYSTEMS Clamp Unit
- PARKER Hydraulic Manual Stack Valve Bolt Kits
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.