HUSKY 184212043120DA Pallet Rack Add-on Unit D42 H120 L120 | AB6FYZ 21E940
HUSKY 184212043120DA Pallet Rack Add-on Unit D42 H120 L120
Item: AB6FYZModel: 184212043120DACross Ref: 21E940
In Stock
Pallet Rack Configuration
Get it by Monday, May 25
Beam Step Height 1 1/2"
Capacity Per Shelf 4062 lbs.
Color Green, Orange
Connection Type Teardrop
Depth 42"
Finish Polyurethane, Galvanized
Footplates 4" x 4 1/4"
Footplates 4" x 4-1/4"
Load Capacity 19380 lbs.
Load Capacity Per Level 4190 lbs.
Number Of Shelves 2
Overall Depth 42"
Overall Height 10 ft.
Overall Width 123"
Pallet Rack Configuration Add On
Upright Load Capacity @ 36 In 21450 lbs.
Usable Width 10 ft.
Width 120"