HOFFMAN G500400225G Enclosure, Wall Mount, 500 x 400 x 225mm Size, Steel | CH8LKQ
HOFFMAN G500400225G 18984 Enclosure, Wall Mount, 500 x 400 x 225mm Size, Steel
Item: CH8LKQModel: G500400225GCross Ref: 18984
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Enclosure
Body Thickness 1.21 mm
Color Gray
Color Code Ral 7035
Depth 225 mm
Door Thickness 1.21 mm
Finish Powder Coated
Height 500 mm
Latch Type Quarter Turn
Material Mild Steel
Product Datasheet hoffman-g500400225g.pdf
Width 400 mm