HEPCOMOTION AU7654L400NS GV3 Carriage, Size 76, Twin Bearing, 400 mm Carriage Length, Nitrile Seal | CR3WFY 800ZE6
HEPCOMOTION AU7654L400NS GV3 Carriage, Size 76, Twin Bearing, 400 mm Carriage Length, Nitrile Seal
Item: CR3WFYModel: AU7654L400NSCross Ref: 800ZE6
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Carriage Finish Anodized
Carriage Height 54.7 mm
Carriage Length 400 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Roller
Carriage Width 185 mm
Compatible Rail Type Slide
Dynamic Load Capacity 7200N
Features Nitrile Seal
For Rail Width 76 mm
Includes Plugs Plugs Included
Linear Guide Design Twin Bearing
Max. Axial Load 7200N
Max. Radial Load 6400N
Number Of Bearing Rows 2
Number Of Rail Holes 6
Overall Height 58.7 mm