HEPCOMOTION AU4434L125 GV3 Carriage, Size 44, Twin Bearing, 125 mm Carriage Length, No Seals or Lubricators | CR3WGA 800Z94
HEPCOMOTION AU4434L125 GV3 Carriage, Size 44, Twin Bearing, 125 mm Carriage Length, No Seals or Lubricators
Item: CR3WGAModel: AU4434L125Cross Ref: 800Z94
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Carriage
Carriage Finish Anodized
Carriage Height 35.8 mm
Carriage Length 125 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Roller
Carriage Width 116 mm
Compatible Rail Type Slide
Dynamic Load Capacity 3200N
Features No Seals Or Lubricators
For Rail Width 44 mm
For Use With M 44, NM 44
Includes Lubricator Lubricator Included
Includes Plugs Plugs Included
Linear Guide Design Twin Bearing
Max. Axial Load 3200N
Max. Radial Load 2800N
Maximum Operating Temperature 140°F
Minimum Operating Temperature -4°F
Number Of Bearing Rows 2
Number Of Rail Holes 4
Overall Height 38.7 mm