HEPCOMOTION AU2018L65LBNS GV3 Carriage, Size 20, Twin Bearing, 65 mm Carriage Length, Nitrile Seal/Slide Lubricators | CR3WDY 800Z65
HEPCOMOTION AU2018L65LBNS GV3 Carriage, Size 20, Twin Bearing, 65 mm Carriage Length, Nitrile Seal/Slide Lubricators
Item: CR3WDYModel: AU2018L65LBNSCross Ref: 800Z65
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Carriage Finish Anodized
Carriage Height 22.4 mm
Carriage Length 65 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Roller
Carriage Width 64 mm
Compatible Rail Type Slide
Dynamic Load Capacity 500N
Features Nitrile Seal, Slide Lubricators
For Rail Width 20 mm
Includes Plugs Plugs Included
Linear Guide Design Twin Bearing
Max. Axial Load 500N
Max. Radial Load 400N
Number Of Bearing Rows 2
Number Of Rail Holes 4
Overall Height 24.95 mm