HALLOWELL 845W24A-PT Wardrobe Storage Cabinet Parchment | AC6JEN 34A339
HALLOWELL 845W24A-PT Wardrobe Storage Cabinet Parchment
Item: AC6JENModel: 845W24A-PTCross Ref: 34A339
In Stock
Frame Assembled
Cabinet Color
Get it by Monday, May 25
Item Wardrobe Storage Cabinet
Assembled/unassembled Assembled
Assembly Assembled
Audit Trail Storage Not Available
Base Type Frame
Cabinet Color Tan
Cabinet Finish Powder Coated
Cabinet Material Steel
Cabinet Storage Components Hanging Rods, Shelves
Color Parchment
Door Material Thickness 20 ga.
Door Type Solid
Duty Rating Medium Duty
Frame Assembled Assembled
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Certified
Handle Single
Includes Full Width Coat Rod, Full Width Top Shelf
Locking System Three Point
Material Cold Rolled Sheet Steel
Number Of Shelves 1
Overall Depth 24"
Overall Height 78"
Panel Material Thickness 20 ga.
Shelf Adjustability Adjustable
Shelf Adjustment Increments 2"