GRAINGER ZUSAH1.8X7 O-Ring, 7 mm Inside Dia, 10.6 mm Outside Dia, 10.6 mm Actual Outside Dia, 25 PK | CQ3KVP 711Z49
GRAINGER ZUSAH1.8X7 O-Ring, 7 mm Inside Dia, 10.6 mm Outside Dia, 10.6 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3KVPModel: ZUSAH1.8X7Cross Ref: 711Z49
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 7 mm
Actual Outside Dia. 10.6 mm
Actual Width 1.8 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.8 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 7 mm
Nominal Outside Dia. 10.6 mm
Nominal Width 1.8 mm