GRAINGER ZUSAH1.6X2.8 O-Ring, 2.8 mm Inside Dia, 6 mm Outside Dia, 6 mm Actual Outside Dia, 25 PK | CQ3FEA 711Z10
GRAINGER ZUSAH1.6X2.8 O-Ring, 2.8 mm Inside Dia, 6 mm Outside Dia, 6 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3FEAModel: ZUSAH1.6X2.8Cross Ref: 711Z10
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 2.8 mm
Actual Outside Dia. 6 mm
Actual Width 1.6 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.6 mm
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 2.8 mm
Nominal Outside Dia. 6 mm
Nominal Width 1.6 mm