Item: CQ3KACModel: U38805.025.2500Cross Ref: 41UP58
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 24.94"
Actual Outside Dia. 25.49"
Actual Width 0.275"
Color Black
Cross Section Shape Round
Dash Number 474
Durometer 90 Shore A
Durometer Rating Very Hard
Meets/exceeds ASTM D2000, NBR 90
Metal Detectable No
Nominal Inside Dia. 25"