GRAINGER M51250.060.0040 Set Screw Stainless Steel M6 X 1.00Mm Cone 40Mm, 100PK | AG2JVT 31KC44
GRAINGER M51250.060.0040 Set Screw, M6x1 Thread Size, Plain, 40 mm Lg., 5 mm Drive Size, Cone, Hex Socket
Item: AG2JVTModel: M51250.060.0040Cross Ref: 31KC44
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Dimensional Standards Din 914
Display Qty 100
Drive Size 3 mm
Head Type Headless
Length 40 mm
Minimum Temperature -58°F
Overall Length 40 mm