GRAINGER M51240.160.0045 Set Screw Stainless Steel M16 X 2.00Mm Flat 45Mm, 25PK | AG2JTD 31KA83
GRAINGER M51240.160.0045 Set Screw, M16x2 Thread Size, Pln, 45 mm Lg., 14 mm Drive Size, Flat, Hex Socket
Item: AG2JTDModel: M51240.160.0045Cross Ref: 31KA83
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Dimensional Standards Din 913
Display Qty 25
Drive Size 8 mm
Head Type Headless
Length 45 mm
Minimum Temperature -58°F
Overall Length 45 mm