GRAINGER M51240.160.0040 Set Screw Stainless Steel M16 X 2.00Mm Flat 40Mm, 25PK | AG2JTC 31KA82
GRAINGER M51240.160.0040 Set Screw, M16x2 Thread Size, Pln, 40 mm Lg., 14 mm Drive Size, Flat, Hex Socket
Item: AG2JTCModel: M51240.160.0040Cross Ref: 31KA82
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Dimensional Standards Din 913
Display Qty 25
Drive Size 8 mm
Head Type Headless
Length 40 mm
Minimum Temperature -58°F
Overall Length 40 mm