GRAINGER M51240.100.0016 Set Screw M10 X 1.50Mm 16Mm Length, 50PK | AH3EXK 31KK48
GRAINGER M51240.100.0016 Set Screw, M10x1.5 Thread Size, Pln, 16 mm Lg., 5 mm Drive Size, Flat, Hex Socket
Item: AH3EXKModel: M51240.100.0016Cross Ref: 31KK48
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Set Screw
Decimal Equivalent 0.05"
Dimensional Standards Din 913
Display Qty 50
Drive Size 5 mm
Head Type Headless
Length 16 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class 18-8
Overall Length 16 mm