GRAINGER M51230.160.0040 Set Screw A2 Stainless Steel M16 X 2.00Mm Dog 40Mm, 25PK | AG2JPK 31KA19
GRAINGER M51230.160.0040 Set Screw, M16x2 Thread Size, Plain, 40 mm Lg., 14 mm Drive Size, Dog, Hex Socket
Item: AG2JPKModel: M51230.160.0040Cross Ref: 31KA19
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Dimensional Standards Din 915
Display Qty 25
Drive Size 8 mm
Head Type Headless
Length 40 mm
Minimum Temperature -58°F
Overall Length 40 mm