GRAINGER M51230.100.0040 Set Screw A2 Stainless Steel M10 X 1.50Mm Dog 40Mm, 50PK | AG2JNR 31KA02
GRAINGER M51230.100.0040 Set Screw, M10x1.5 Thread Size, Pln, 40 mm Lg., 8 mm Drive Size, Dog, Hex Socket
Item: AG2JNRModel: M51230.100.0040Cross Ref: 31KA02
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Dimensional Standards Din 915
Display Qty 50
Drive Size 5 mm
Head Type Headless
Length 40 mm
Minimum Temperature -58°F
Overall Length 40 mm