GRAINGER M51230.050.0016 Set Screw A2 Stainless Steel M5 X 0.80Mm Dog 16Mm, 100PK | AG2JLN 31JZ62
GRAINGER M51230.050.0016 Set Screw, M5x0.8 Thread Size, Pln, 16 mm Lg., 4 mm Drive Size, Dog, Hex Socket
Item: AG2JLNModel: M51230.050.0016Cross Ref: 31JZ62
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Dimensional Standards Din 915
Display Qty 100
Drive Size 2.5 mm
Head Type Headless
Length 16 mm
Minimum Temperature -58°F
Overall Length 16 mm