GRAINGER M51230.030.0012 Set Screw A2 Stainless Steel M3 X 0.50Mm Dog 12Mm, 100PK | AG2JLA 31JZ45
GRAINGER M51230.030.0012 Set Screw, M3x0.5 Thread Size, Pln, 12mm Lg., 2.5mm Drive Size, Dog, Hex Socket
Item: AG2JLAModel: M51230.030.0012Cross Ref: 31JZ45
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Set Screw
Dimensional Standards Din 915
Display Qty 100
Drive Size 1.5 mm
Drive Type Socket
Finish Plain
Grade Grade A2
Hardness Rockwell B96-C33
Head Type Headless
Length 12 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class 18-8
Maximum Temperature 302°F
Minimum Temperature -58°F
Overall Length 12 mm