GRAINGER M39250.380.0220 Parallel Key, High, Steel, 36 mmx20 mmx220 mm Size, 220 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Get it by Thursday, May 21
€ 24,99 Flat Shipping + VAT € 24,99 flat shipping is applicable on orders with an aggregate weight less than 10kg. Orders exceeding 10kg will be charged default shipping rates.
5.00% off
€479.54 /pkg. of 5
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Parallel Key |
| End Profile | Round |
| Finish | Plain |
| Grade | Grade C45K |
| Head Height | 20 mm |
| Height | 20 mm |
| Key Shape | Round |
| Key Type | Undersized |
| Length | 220 mm |
| Material | Steel |
| Material Grade/class | Ungraded |
| Material Quality Standards | Din 6885A |
| Product Type | Parallel Key |
| Size | 36 mm x 20 mm x 220 mm |
| System Of Measurement | Metric |
| Type | High |
| Width | 36 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 5.93 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 38.1 |
| Ship width (cm) | 17.78 |
Product Variants
| Model | Height | Type | Material | Finish | Grade | Pkg. Qty. | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| M39250.022.0006 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €31.45 | |
| M39250.022.0008 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €26.27 | |
| M39250.022.0010 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €28.27 | |
| M39250.022.0012 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €51.77 | |
| M39250.022.0020 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €53.67 | |
| M39250.033.0006 | 3 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €60.58 | |
| M39250.033.0008 | 3 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €24.28 |
Explore Products
- VERMONT GAGE 112302890 Pin Gage, Class ZZ, Go, Steel, 2.89 mm Size
- WATTS RK 773-S 0888430 Double Check Valve Cover Repair Kit, 6 Inch Size
- APPLETON ELECTRIC KPAL7075GMTLUP Light Fixture, 70W
- EATON SVX125A1-4A1N1B5CAD3 Adjustable Frequency Drive, 125HP, RS-232, NEMA Type 1, 500V, Johnson Control N2, FR8
- MAIN FILTER INC. MF0416712 P82060JFB Interchange Hydraulic Filter, Glass, 25 Micron, Viton Seal, 16.77 Inch Height
- GRAINGER M51050.200.0120 Socket Head Cap Screw, M20x2.5 Thread Size, Cyl., 120 mm Lg., 30 mm Head Dia.
- GATES 7805-2168 Light Duty Sheave Pulley, 1/2 Inch Bore
- ALEMITE 3670-B Meter Electronic Hand Oil
Explore More
- KEYSHAFT
- Expanding Drums
- Coating Thickness Gauge
- Pneumatic Fasteners
- Underground Utility Locator Accessories
- Arbor Spacers
- LOUISVILLE AS4000 Series Aluminium Step Ladders
- VIEGA PROPRESS XL-C Caps, SS, Press Connection, FKM Seal
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND Powerline X350 Gas Springs
- KEO Metric Combined Drills And Countersinks, Type A, 60 Degrees Countersink Angle
- GLOBE SCIENTIFIC Label Rolls, Cryo, Direct Thermal, 38 x 19 mm Size
- METALPRO Round Punch/die Set
- CONDOR Mechanics And Riggers Style General Purpose Gloves
- EATON Strobe and Flashing Lights
- WILTON TOOLS Nuts
- NIBCO PCR-619-RW Series Gate Valves, Ductile Iron, Irrigation, PVC Ends
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
GRAINGER M39250.380.0220 Parallel Key, High, Steel, 36 mmx20 mmx220 mm Size, 220 mm Lg., Gr. C45K, Plain
€504.77 /pack
