GRAINGER M39250.191.0100 Parallel Key C45K Steel 18 X 11 X 100Mm, 10PK | AH7XQF 38DY15
GRAINGER M39250.191.0100 Parallel Key, High, Steel, 18 mmx11 mmx100 mm Size, 100 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XQFModel: M39250.191.0100Cross Ref: 38DY15
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 11 mm
Height 11 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 100 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 18 mm x 11 mm x 100 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 18 mm