GRAINGER M39250.087.0090 Parallel Key C45K Steel 8 X 7 X 90Mm, 25PK | AH7XLW 38DX36
GRAINGER M39250.087.0090 Parallel Key, High, Steel, 8 mmx7 mmx90 mm Size, 90 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XLWModel: M39250.087.0090Cross Ref: 38DX36
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 7 mm
Height 7 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 90 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 8 mm x 7 mm x 90 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 8 mm