GRAINGER M39000.100.0080 Taper Pin 10 X 80Mm, 10PK | AH7WRT 38DT15
GRAINGER M39000.100.0080 Taper Pin, Std, 10 mm Small End Dia., 83 mm Lg., Free Cutting Steel, Not Gr., Plain
Item: AH7WRTModel: M39000.100.0080Cross Ref: 38DT15
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Non Graded
Large End Diameter 11.66 mm
Length 83 mm
Length Tolerance Type JS15
Material Steel
Product Type Taper Pin
Shank Length 83 mm
Small End Dia. 10 mm
Type Standard
Usable Length 80 mm