GRAINGER M39000.100.0050 Taper Pin 10 X 50Mm, 25PK | AH7WRP 38DT12
GRAINGER M39000.100.0050 Taper Pin, Std, 10 mm Small End Dia., 53 mm Lg., Free Cutting Steel, Not Gr., Plain
Item: AH7WRPModel: M39000.100.0050Cross Ref: 38DT12
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Non Graded
Large End Diameter 11.06 mm
Length 53 mm
Length Tolerance Type JS15
Material Steel
Product Type Taper Pin
Shank Length 50 mm
Small End Dia. 10 mm
Standards Din 1B, Iso 2339B
System Of Measurement Metric
Type Standard
Usable Length 50 mm