GRAINGER M39000.050.0080 Taper Pin 5 X 80Mm, 25PK | AH7WQF 38DR80
GRAINGER M39000.050.0080 Taper Pin, Std, 5 mm Small End Dia., 81 mm Lg., Free Cutting Steel, Not Gr., Plain
Item: AH7WQFModel: M39000.050.0080Cross Ref: 38DR80
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Non Graded
Large End Diameter 6.62 mm
Length 81 mm
Length Tolerance Type JS15
Material Steel
Product Type Taper Pin
Shank Length 81 mm
Small End Dia. 5 mm
Type Standard
Usable Length 80 mm