GRAINGER M39000.050.0050 Taper Pin 5 X 50Mm, 50PK | AH7WQC 38DR77
GRAINGER M39000.050.0050 Taper Pin, Std, 5 mm Small End Dia., 50 mm Lg., Free Cutting Steel, Not Gr., Plain
Item: AH7WQCModel: M39000.050.0050Cross Ref: 38DR77
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Non Graded
Large End Diameter 5.5 mm
Length 50 mm
Length Tolerance Type JS15
Material Steel
Product Type Taper Pin
Shank Length 50 mm
Small End Dia. 5 mm
Type Standard
Usable Length 50 mm