GRAINGER M39000.040.0070 Taper Pin 4 X 70Mm, 25PK | AH7WPV 38DR70
GRAINGER M39000.040.0070 Taper Pin, Std, 4 mm Small End Dia., 71 mm Lg., Free Cutting Steel, Not Gr., Plain
Item: AH7WPVModel: M39000.040.0070Cross Ref: 38DR70
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Non Graded
Large End Diameter 5.42 mm
Length 71 mm
Length Tolerance Type JS15
Material Steel
Product Type Taper Pin
Shank Length 71 mm
Small End Dia. 4 mm
Type Standard
Usable Length 70 mm