GRAINGER M39000.040.0016 Taper Pin 4 X 16Mm, 100PK | AH7WPM 38DR63
GRAINGER M39000.040.0016 Taper Pin, Std, 4 mm Small End Dia., 16 mm Lg., Free Cutting Steel, Not Gr., Plain
Item: AH7WPMModel: M39000.040.0016Cross Ref: 38DR63
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Non Graded
Large End Diameter 4.32 mm
Length 16 mm
Length Tolerance Type JS15
Material Steel
Product Type Taper Pin
Shank Length 16 mm
Small End Dia. 4 mm
Type Standard
Usable Length 16 mm