GRAINGER M39000.025.0020 Taper Pin 2.5 X 20Mm, 100PK | AH7WPB 38DR53
GRAINGER M39000.025.0020 Taper Pin, Std, 2.5 mm Small End Dia., 20 mm Lg., Free Cutting Steel, Not Gr., Pln
Item: AH7WPBModel: M39000.025.0020Cross Ref: 38DR53
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Non Graded
Large End Diameter 2.9 mm
Length 20 mm
Length Tolerance Type JS15
Material Steel
Product Type Taper Pin
Shank Length 20 mm
Small End Dia. 2.5 mm
Type Standard
Usable Length 20 mm